«تریبون آزاد فرهیخت» وبگاه اطلاع رسانی

درج و بازتاب شفاف و صریح «مردم نگاره های رویکرد بین الملل مشهد»، هنر ماست

logo

تریبون آزاد فرهیخت

درگاه بازتاب شفاف مردم نگاره ها

زیر نظر اندیشکده بین المللی فرهیخت
11 سال امیدوارانه و بی وقفه در مسیر توسعه روابط خارجی مشهد تلاش کرده‌ایم

آیا می دانستید که بر خلاف تصور همگانی،

این دیپلماسی دانشگاهی است

که با 849 رویداد و تعامل، برترین دیپلماسی کلان شهر مشهد در چند سال اخیر به شمار می رود؟

در رتبه های بعدی، دیپلماسی زیارت با 820 و دیپلماسی اقتصادی با 747 رویداد و تعامل قرار دارند!

فرارسیدن ماه ربیع الاول، ماه سرور آل الله مبارک باد

معرفی ویدئوی در حال پخش: گشایش رسمی هتل بزرگ آرمان مشهد

فیلم فرهیخت

گنجینه ای از 250 ویدئو با 64,000 مرتبه بازدید

دیپلماسی  نمایشگاهی/ چرا سایت شما نسبت به رویدادهای بین المللی نمایشگاه مشهد بی تفاوت هست و درج نمی کنید؟ آیا مشکلی بین شما و این نمایشگاه هست؟

با عرض سلام اگر سایت شما قرار هست که اتفاقات بین المللی شهر را شناسایی و معرفی کند پس چرا نمایشگاه هایی که بصورت بین المللی در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار میشود را ایندکس نمیکنید و نسبت به آنها بی تفاوت هستید؟ مگر مشکلی بین شما و مدیریت نمایشگاه بین المللی مشهد هست؟ لطفا اگر برای پاسخ عمومی، ملاحظاتی دارید، لطفا به ایمیل من ارسال کنید. با تشکر از زحماتتان. (پاسخ مدیر وبگاه: با سلام،...
... دوست گرامی، نه! بین ما و نمایشگاه بین المللی مشهد هیچ مشکلی نیست و اگر می بینید رویدادهای منتخب نمایشگاه در طول سال مورد توجه ما قرار می گیرد، به این دلیل است که فقط همین رویدادهای انگشت شمار هست که استانداردهای حداقلی را برای انتصاب یک نمایشگاه به عنوان بین المللی دارا هستند و لا غیر! به عنوان مثال، وقتی نمایشگاهی، عنوان بین المللی به خود می گیرد و قرار است که با حضور بیش از 200 شرکت داخلی و خارجی برگزار شود، بعد متوجه می شویم فقط نمایندگان سه کشور در آن حضور دارند و آن سه کشور هم نه با شرکت های بزرگ و صاحب نام بلکه شرکت های درجه سه خود در این نمایشگاه حضور پیدا کردند، از همه مهمتر، حتی یک نماینده از کشورهای همسایه ی شرقی و استراتژیک ما یعنی پاکستان، افغانستان و ترکمنستان که بغل گوشمان هستند و یا هندوستان و یا کشور چینی که در همه جای دنیا و در همه ی نمایشگاه ها حضور دارد و در این نمایشگاه مهم مشهد حضور ندارند، آن موقع حق بدهید که از دوستانمان در بخش بین الملل نمایشگاه گلایه مند باشیم و بپرسیم: 1- یعنی آنقدر قدرت تعامل و گفتگو و رایزنی ما ضعیف است که حتی از ایجاد ارتباط برای مشارکت همین کشورهای همسایه ی نزدیک مانند افغانستان 35 میلیونی و پاکستانی که فقط یک ایالت آن (پنجاب) برابر کل کشور ما یعنی 80 میلیون جمعیت دارد هم عاجزیم؟ چطور می شود که همین دوستان سرمایه گذار افغانستانی، سرمایه گذار اول استان در صنعت گردشگری ما هستند اما در کمتر نمایشگاهی شاهد حضورشان هستیم؟!  2- مگر روابط نمایشگاهی دو طرفه و پایا پای نیست؟ یعنی این که در کشور میزبان غرفه می دهیم و در کشور میهمان غرفه می گیریم؟ به قول یکی از مخاطبان تریبون آزاد اندیشکده، چرا جاده ی بین الملل در همه جا دو طرفه هست و در نمایشگاه بین المللی مشهد یک طرفه؟ چرا به همان اندک طرف های خارجی شرکت کننده در نمایشگاه های مشهد، از جیب مردم این شهر و زوار و مجاوران حضرت رضا علیه السلام بابت حضورشان، سوبسید می دهیم و به تعبیری همش میهمانی می دهیم و حاضر نیستیم یک بار فقط یک بار به میهمانی برویم؟! 3- چرا وبگاه نمایشگاه بین المللی مشهد که آئینه ی تمام نمای عملکرد این شرکت هست، تا پایان سال 98 که جلو رفتیم، حتی یک رویداد نمایشگاهی خارجی در آن ثبت نشده؟ در حالی که اگر سری به وبگاه های نمایشگاه های کلان شهرهای دیگر ایران از جمله اصفهان بزنید، هم اکنون هفت نمایشگاه بین المللی خواهید دید از کنیا گرفته تا امارات و ... که به صورت مشارکتی در حال برگزاری اند! 4- مضافاً این که برپایی همایش های بین المللی از دیگر کارکردهای جانبی شرکت های نمایشگاهی است، اتفاقی که در همه ی کلانشهرهای ایران در حال رخ دادن هست اما در مشهد متأسفانه چنین نیست و سالن همایش های بین المللی نمایشگاه بین المللی مشهد عملاً خاک می خورد! چرا؟ بدیهی است به محض تغییر رویکرد نمایشگاه بین المللی مشهد، ما نیز تغییر رویه و رویکرد خواهیم  داد. امیدواریم که پاسخ خود را گرفته و قانع شده باشید.)
پنجشنبه 29 آذر 1397
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات