آقای دکتر حسینی شما معاون زیارت استانداری هستید و نفر اول استان و از این بابت خوشحالیم که بالاخره بحث زیارت در استان و شهر یک متولی واحد داره اما در کمال تعجب میبینیم در چشم شما زوار داخلی شدند بچه عزیز دردانه و سوگلی اما متأسفانه زوار خارجی امام رضا(ع) گویا بچه سرراهی و یتیم اند که اینطور غریب هستند و همیشه در حاشیه قرار دارند! گویا شما سفر سه میلیون زائر خارجی در سال رو اصلاً نمی بینید...
... یا براتون مهم نیست، اما سی میلیون داخلی خیلی زیاد به چشمتون میاد؟ در حالیکه اقتصاد مشهد متکی به اقتصاد زائر هست و از نظر اقتصاد بین الملل هم حساب کنیم، سفر هر زائر خارجی، حداقل ده برابر یک زائر داخلی سودآوری داره کما این که مغازه دارهای اطراف حرم بارها به خبرنگاران گفتند که اگر زوار خارجی نبودند ما ورشکست میشدیم! همچنین هتلداران که تا 100 درصد هم ظرفیت اتاقاشون در ایام پیک تکمیل میشه.

پس حالا که میخواهد اقتصاد مقاومتی درونزا و برون نگر مد نظر رهبری رو سرلوحه کارتون قرار بدید، چرا تو سخنرانیها و مصاحبه هاتون همیشه فراموش میشن یا در حاشیه اند و هیچ موقع یک برنامه مستقل فقط ویژه زوار خارجی نمیگذارید و نمیگید که چه برنامه خاصی براشون دارید؟ 

مثلاً همین امروز تو سخنرانی تان از همه چیز گفتید جز زوار خارجی! مثلا از سفر زائرین به شکل گروهی و کاروانی گفتید و از سند راهبردی مراسم دهه پایانی صفر و این که به پژوهشکده زیارت سفارش دادید طرح جامع زیارت دهه پایانی صفر و اربعین رو آماده کنند و اینکه رادیو ملی زیارت ، خبرگزاری رضوی و پایگاه خبری زیارت نیوز هم راه اندازی شده اما یک کلام از زوار خارجی نگفتید که چه کاری برای اونا کردید یا چه برنامه ای براشون دارید؟

یعنی 25 میلیون زائر بالقوه شیعه علوی در ترکیه برای شما مهم نیستند که زادگاه رهبرشون حاجی بکتاش ولی، زاهد خراسانی در همین نیشابور خودمون هست و با یک برنامه ریزی ساده و تور گروهی، میشه در سال هزاران نفر اونها رو به مشهد آورد؟ یعنی 50 میلیون زائر بالقوه اردو زبان در پاکستان 200 میلیون نفری که ششمین کشور پرجمعیت دنیاست، برای شما اینقدر ارزش نداره که یک سند راهبردی براش تصویب و اجرا کنید یالااقل در موردش صحبت کنید؟ 

یعنی 5 میلیون زائر بالقوه افغانستان 30 میلیون نفری که اتفاقا سرمایه گذاران اول صنعت گردشگری مشهد هم همونا هستند، به اندازه اختصاص یک فرکانس رادیو مشهد اهمیت ندارند که براشون یک برنامه ای بچینید؟ 

یا 37 میلیون زائر بالقوه در جهان عرب 375 میلیون نفری (یعنی فقط ده درصدشون) خصوصاً از کشورهای عراق که الان رتبه اول رو داره یا سوریه و لبنان و بحرین و کشورهای حاشیه خلیج فارس نباید دیده بشن و براشون برنامه ای داشته باشید؟ حالا زوار آذربایجانی و ترکمن و اینها بماند. اندکی تأمل لطفا...