«تریبون آزاد فرهیخت» وبگاه اطلاع رسانی

درج و بازتاب شفاف و صریح «مردم نگاره های رویکرد بین الملل مشهد»، هنر ماست

logo

تریبون آزاد فرهیخت

درگاه بازتاب شفاف مردم نگاره ها

زیر نظر اندیشکده بین المللی فرهیخت
11 سال امیدوارانه و بی وقفه در مسیر توسعه روابط خارجی مشهد تلاش کرده‌ایم

آیا می دانستید که بر خلاف تصور همگانی،

این دیپلماسی دانشگاهی است

که با 849 رویداد و تعامل، برترین دیپلماسی کلان شهر مشهد در چند سال اخیر به شمار می رود؟

در رتبه های بعدی، دیپلماسی زیارت با 820 و دیپلماسی اقتصادی با 747 رویداد و تعامل قرار دارند!

فرارسیدن ماه ربیع الاول، ماه سرور آل الله مبارک باد

معرفی ویدئوی در حال پخش: گشایش رسمی هتل بزرگ آرمان مشهد

فیلم فرهیخت

گنجینه ای از 250 ویدئو با 64,000 مرتبه بازدید

دیپلماسی  زیارت/ و باز هم قابل توجه هتل داران محترم که هنوز بر دریافت هزینه اقامت زوار غیر ایرانی به ارز خارجی اصرار دارند...

سلام، و باز هم قابل توجه هتل داران محترم که هنوز بر دریافت هزینه اقامت زوار غیر ایرانی به ارز خارجی اصرار دارند... در آستانه فرارسیدن جشنها و جشنواره های سال میلادی جدید و تعطیلات کریسمس، فضای تبلیغات اینترنتی تمام شرکتها و آژانسهای تورگردان و مسافرتی و هتلهای ترکیه، مملو از آگهی های تبلیغاتی به زبانهای مختلف برای ملیتهای گوناگون هست که وجه مشترک همه آنها،...

... دریافت نرخ خدمات تور و هتل، تماماً به لیر ترکیه یا ریال ایران هست و اصلأ هیچ صحبتی از پرداخت به دلار و یورو نشده، وقتی که اصطلاحا ایام پیک شون اینطوریه، دیگه حکایت ایام غیر پیک معلومه!

حالا نمی دانم واقعا هتلداران ایرانی خصوصاً مشهدی ها روی چه استدلال و اصول حرفه‌ای صنعت و علم گردشگری، با هتل‌داران تهرانی و اصفهانی و شیرازی و... هم کلام میشوند و به دکتر مونسان معاون گردشگری رییس‌جمهور فشار می آورند تا مجوز دریافت هزینه‌های اقامت گردشگران خارجی را به دلار و یورو دریافت کنند؟! چرا از تجربیات موفق کشورهای پیشرو در این صنعت استفاده نمی کنیم؟ یعنی ترکیه ای که برابر درآمد نفت ما، فقط از گردشگری درآمد داره نمیفهمه و ما میفهمیم؟ 

حالا هتل‌داران شهرهای دیگه، خود صاحب اختیار مال خودشان هستند چون هم بنا و عمارت و هم زمین متعلق به خودشان هست و وامدار کسی نیستند، اما هتلداران خراسانی که ملکشان را روی زمینی که متعلق به حضرت امام رضا علیه السلام هست، بنا کردند و تنها شهری هست در ایران که برخی ایام پیک، تا ۹۰ درصد و بلکه صد درصد ظرفیت هتلشان تکمیل میشود و مدیون این امام هستند، اینها چرا بعضی هاشان ناسپاسی میکنند و با هتل‌داران سایر شهرها همکلام میشوند و میخواهند از زوار و شیعیان کم بضاعت عراقی و پاکستانی و افغانستانی و... هم ، هزینه اقامت را به دلار و یورو بگیرند؟! پس توسعه فرهنگ زیارت رضوی چه میشود؟ حج پابرهنه ها چه میشود؟ آیا این رسم میزبانی و پذیرایی از مهمانان ویژه امام رضا (ع) است؟ چون ارزهای خارجی در ایران گران شده، باید فرصت طلبی کرد و زوار خارجی را دوشید؟ چرا به وجوه کم، اما متکثر و زیاد قانع نیستید و با چه عقل اقتصادی میخواهید وجه زیاد اما اقل دریافت کنید؟ اگر فشارهای شما خدای نکرده جواب بدهد، مطمئن باشید مورد قهر امام هشتم قرار میگیرید و زوارش هم از شما قهر میکنند چه داخلی و چه خارجی و باز خانه مسافرها رونق بیشتری میگیرد و آن موقع به خاک سیاه می نشینید! از ما گفتن بود، خود دانید.

پنجشنبه 8 آذر 1397
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات